Cryo T-Shock (termo šoko) aparatai

CRYO TSHOCK -ELETTRONICA PAGANI fizinė medicina, reabilitacija

Thermo CRYO T- SHOCK” fizioterapijoje, reabilitacijoje

Natūralus terapinis šilumos ir šalčio metodas, novatoriškiausiu, saugiu ir efektyviu praktiniu būdu. Neatidėliotinai veiksmingas  ūmiam ir lėtiniam skausmui bei uždegimo gydymui. Efektivus po kelių minučių ir paprastai atliekamas.  

Karštis ir šaltis šiuo metu yra svarbiausias ir plačiai paplitęs instrumentinis atsakas fizioterapijos srityje, kovojant su skausmu ir uždegimu. Yra žinoma, kad šalčio naudojimas turi teigiamą poveikį naudojant iš karto po traumos ar nuo dislokacijos iki kontūzijos, pooperacinio patinimo ir bursito bei kt.  Šaltis blokuoja  kraujo  išsiliejimą po audinius, mažina patinimą ir skausmą.

O šiluma yra naudojama lėtinių skausmų mažinimui, ypač sąnarių (pvz. stuburo  kaklo, nugaros skausmas ). Šiandien technologijos ir šiuolaikinė fizinė medicina siūlo kažką daugiau nei ledo ar karšto vandens maišelį. Visų pirma šiandien yra novatoriškos terapinės sistemos, turinčios dvigubą šaltinį: hipertermija, galinti generuoti endogeninę šilumą net į gilius sluoksnius su maksimalia kontrole, greitą vietinę temperatūros padidėjimu iki +41°C, o kitą  – kriogeninę galią , kuri galima reguliuoja iki   -18 ° C. Yra trys pagrindinės programos: krioterapijos, termoterapijos, termo šoko terapijos. Yra užprogramuotų ligų patologijų, kurios automatiškai siūlo pagal kokia programą atlikti procedūrą.

Naudojant krioterapijos programas

dėl galingo paviršinio analgetinio bei gilaus priešuždegiminio poveikio gaunama laikinoji raumenų, sausgyslių ar sąnarių gydomosios dalies anestezija. Šalčio terapija atliekama skausmo ir uždegimo vietoje:

rubor ir calor (priešuždegiminis poveikis)

dolor (nuskausminamasis poveikis)

functio lesa(antimetabolinis veiksmas, kraujagyslėms susilpnėjus).

Naudojant termoterapijos programas šiluma turi galios pagreitinti visas organizmo biochemines reakcijas ir labai padidina deguonies ir maistingųjų medžiagų tiekimą audiniuose.  Dėl šilumos poveikio metabolizmo procesas padidėja šilumos veikiamose vietose. Dėl šilumos pacientas atsipalaiduoja ir tai ne mažiau svarbus dalykas gijimo procese. Naudojant kontroliuojamo termo šoko terapijos programas kontroliuojamas vazodilatacijos ir vazokonstrikcijos derinys, kuris selektyviai indukuojamas audiniuose, leidžia maksimaliai išnaudoti lokaliai įvestų šiluminių variacijų poveikį. Šiluminis šokas yra veiksmingas ankstyvosiose reabilitacijos stadijose, kad greitai sumažintu skausmą, sumažėtų patinimas, pagerėtų sąnario mobilumas, kaip ir vėlesniuose etapuose. Stiprūs temperatūros pokyčiai stimuliuoja mikrocirkuliaciją, jungiamąjį audinį, sausgysles ir sąnarius, sukeldamas stiprų antalginį poveikį.

       

„CRYO T-SHOCK” naujovių ypatumai:

Dvigubas komponentas:

 • Hipertermija: gali greitai pagaminti šilumą iki +41 ° C
 • Kriogeninis: reguliuojamas iki -18 ° C, šaldantis net giliausią audinio sluoksnį.

Galima greitai pereiti nuo šalto iki karšto ir atvirkščiai, sukuriant kontroliuojamą šilumos smūgį, momentinis kūno temperatūros nustatymas, leidžiantis operatoriui visada išlaikyti tikslią, kontroliuojamą paciento temperatūrą.

Dinaminis ir kontroliuojamas termo smūgis sumažina reabilitacijos laiką ir yra efektyvus visose lokalizuotose raumenų patologijose.

 • Žaibiškai mažina skausmą

Tai prietaisas, kuris greičiausiai iš kitų prietaisų sumžiną skausmą, per trumpą laiką.

 • Veiksmingumas

 Šiluma ir šaltis, esant temperatūros  šokui, sekant vienas kitą greitu būdu, sukelia kraujagyslių susiaurėjimą (vazokonstrikcija) ir išsiplietimą (vazodilatacija) kuris sukuria vietinį ir gilų biologinį stimuliavimą.

 • Priešuždegiminis poveikis

 Krioterapija turi priešuždegiminį poveikį, nes sulėtina ląstelių metabolizmą išsiskyrimą uždegime (histaminas, bradikininas, serotoninas).

 • Antiedeminis poveikis

 Krioterapija yra labai veiksminga edemos gydymui, ypač po traumos. Antiedeminis poveikis dėl priešuždegiminio efekto ir vazokonstrikcijos( k.susiaurėjimo), kuri riboja kraujo ekstravazaciją(išsiliejimą) į audinius.

 • Antalginis efektas

 Šaltis sumažina skausmą, nes jis slopina nervines galunes ir sumažina vietos uždegiminius reiškinius.

 • Raumenis atpalaiduojantis poveikis

 Šaltis sumažina raumenų įtampa ir spazmas. Norint  pasiekti šį efektą procedūros laikas turi būti pakankamai ilgas. O per trumpą laiką , veikiant nociceptorius(nervinės galūnės), sukelia refleksinius raumens susitraukimus.

 

TAIKYMO SRITYS:

Sporto ir įvairių traumų patologijos

Ne tik sportuojant, bet ir kasdieninėje veikloje galima patirti lengvesnių ar sunkesnių traumų. Gebėjimas veikti iš karto yra būtinas, norint sumažinti skausmą, patinimą ir neleisti išplisti išsiliejusiam kraujui audiniuose.

Skausmo gydyme

Naudojant šalčio ir(arba) šilumos terapiją, dėl lėtinio ar ūmaus skausmo, laikantis tam tikrų gydymo protokolų, galima netik nuimti skausmą bet ir panaikinti ligos priežastį.

Ortopedijoje ir fizinėje terapijoje

Dėl sąnarių, sausgyslių ir raumenų ligų šilumos ir šalčio poveikis yra esminis būdas,  gebantis veikti giliai, greitai mažinti skausmą ir uždegimą.

Terapinės indikacijos:

 • raumenų traumos
 • tendinitas
 • kaulų-sąnarių ligos
 • raumenų patempimas
 • kontūzijos
 • sąnarių standumas
 • ūmus skausmas
 • lėtinis skausmas
 • Ūminėje fazėje ir iškart po traumos yra didelis antalginis efektas , antiedema ir antihemoragija (kraujavimas iš kraujagyslių) (krioterapiją)
 • Poūminėje fazėje dėl po trauminio ir po operacinio poveikio (uždegimo gydymui)
 • Greitas audinių regeneracijos stimuliavimas
 • Ši terapija gali būti atlikta viena arba su kitomis instrumentinėmis terapijomis, tokiomis kaip tecar terapija
 • Paskutines procedūras galima atlikti ir su fiziniu krūviu, siekiant užkirsti kelią bet kokioms per didelio krūvio reakcijoms (raumenų, sausgyslių ir raiščių)
 • Termo šoko terapija naudinga raumenų našumui pagerinti, dėka teigiamo kraujagyslių (stimuliacijos),gimnastikos

 

Kontraindikacijos 

 • Padidėjęs jautrumas šalčiui
 • Širdies ligos (gydytojo nurodymu)
 • Atviros žaizdos
 • Odos pūslės
 • Arterinis kraujotakos sutrikimas
 • Raynaudo liga (susijusi su vegetacinėmis ir kraujagyslių ligomis, padidėjusiu nervų sistemos įjautrumu, dėl kurio organizmas nepakankamai reaguoja į mažus dirgiklius)
 • Periferiniai kraujagyslių sutrikimai

 

Procedūrų protokolai:

Procedūros laikas neturėtu būti per ilgas, kad nepažeisti audinio vaskulizacijai(naujų kraujagyslių susidarymas). Norint nustatyti gydymo trukmę, būtina atsižvelgti į:

subjektyvius veiksnius: reikia atsižvelgti į paciento toleranciją šalčiui ir šilumai, atsižvelgiant į bendrą paciento masę ir ypač gydomą dalį. Su patologija susiję veiksniai: ligos forma, audinių gijimo stadija, skaudančios vietos parametrai. Sesijų dažnis skiriasi priklausomai nuo ligos formos. Iš karto po traumos ar chirurginės intervencijos, galima gydyti sužeistą dalį keletą kartų per dieną, paskui darant vis didesnius tarpus tarp procedūrų. Lėtinio uždegimo metu ligos paūmėjimo etapu gydymas gali būti atliekamas kiekvieną dieną, sumažėjus skausmui, uždegimui pereinama daryti kas antrą dieną,  kol išnyksta šie požymiai. Gydymo laikas gali skirtis priklausomai nuo kelių faktų. Temperatūra, parametrai gydomos vietos, labiausiai įtakoja ekspozicijos laiką. Šaltas ciklas, žemesnės temperatūros, atliekamas trumpai, trumpesniu laikus už šiltą. Audinio tipas taip pat turi įtakos gydymo trukmei. Daugiau vaskuliarizaciniai (kraujagysliu susidarymas) audiniai, tokie kaip raumenys, ilgesnis laikas, nei mažiau  vaskuliarizaciniai audiniai (sausgyslės, kapsulės). Gydymo trukmę taip pat priklauso nuo  klinikinės fazės. Laikas labiau ribotas ūminės fazės, ilgesnis lėtinės fazėmis.

Bet kokiu atveju laikas trunka nuo 10 iki 30 maks., kasdien ar kas antrą dieną. Siūlomas procedūrų skaičius nuo 3 iki 12 kartų.

 

NUMATYTOJI PASKIRTIS: 

Šis prietaisas yra skirtas profesionaliam naudojimui. Jis nėra invazinis.

Ji naudoti rekomenduojama gydytojams, fizioterapeutams ir visiems sveikatos priežiūros specialistams, kurie buvo apmokyti ir įgavo specialios patirties, todėl gali tinkamai jį naudoti. Prietaiso intensyvumą reikia nustatyti pagal gydomos patologijos laipsnį. Bet kuriuo atveju, reikia atsižvelgti į paciento jutimo ribas. Nuo daktaro supratimo ir paciento sutikimo priklauso tinkamų procedūros koordinačių radimas, kai užtikrinamas didžiausias gydymo efektyvumas ir mažiausias diskomfortas pacientui. Prietaisas yra skirtas naudoti išvardintiems gydymo tikslams.

„Elettronica Pagani“ veikia pagal sertifikuotą kokybės sistemą, remiantis standartais UNI EN ISO 9001 ir UNI EN ISO 134855 visų etapų metu – nuo projektavimo iki pagalbos po pardavimo.

Be to, CE ženklinimo simbolis atitinka Direktyvą 93/42/EEB su pakeitimais. XII priedas su notifikuotosios įstaigos identifikacijos numeriu:

Įtrauktas ir CE ženklo simbolis

Ant priekinės plokštės yra  logotipas. Jame yra serijos numeris ir gamintojo – „ELETTRONICA PAGANI“ logotipas.

Įrangos pardavimas

CRYO TSHOCK aparatai

STAR/CRYO T-SHOCK 4.0

Manualinis termo/crio aplikatorius: taip

Techninės savybės maitinimas: 110 – 230 V 50/60 Hz

Energijos sąnaudos: 400 VA maks

1 B apsaugos klasė

EEB 93/42 Dir. IIa klasifikacija

TOUCH Control-Plus 10,1

Iš anksto nustatytos programos: taip

Laisvi prisiminimai, pacientų duomenų bazė: taip

Reguliuojama temperatūra nuo -5°C iki 41°C

Tik fizioterapijos programos

Ergonomiška lazdelė, laikiklis, 1 kg Cryo Gel

Kaina pasiteiravus

Papildomos prekės:

Statinė lazdelė, skirta fizioterapijos reikmėms tvirtinamas dirželiais, vienkartinių užvalkalų komplektas (papildoma kaina)

Grožio aplikacijos (papildoma kaina)

Maža jungtis/aplikatorus smulkioms dalims (papildoma kaina)

Aplikatorius  veido patempimui (papildoma kaina)

Vežimėlio mod. STAR (papildoma kaina)

Nešiojimo lagaminas (papildoma kaina)

Paketas nuotoliniam prijungimui ir valdymui aptarnavimas po pardavimo ir atnaujinimas (papildoma kaina)

HC CRYO T-SHOCK

Krio ir šoko terapija programos: fizioterapijai

Su manualiniu termo/crio aplikatorium

Prekės kodas TH12HC4

Maitinimas 115 – 230, 50/60 Hz, +/- 10 %

Mobilioji konsolė

Ekranas spalvotas su jutikliniu ekranu

Cryo reguliuojamas iki –18°C

Termoterapija reguliuojama iki 41°

Iš anksto nustatytos programos su kūno nuotraukomis: taip

Atmintis: taip

Kaina pasiteiravus

Papildomos prekės:

Vežimėlis SLIM (kaina papildoma)

Elektrodrenažo modulis, kombinuota (kaina papildoma)

Rankena su laikikliu statiniams darbams (papildoma kaina)

CRYO T-SHOCK SLIM STAR

Main features
• Power supply: 110 – 230 V 50/60 Hz
• Power consumption: 400 VA max
• Protection Class 1 B
• Dir. EEC 93/42 Class IIa
• TOUCH Control-Plus 6,7’
• Pre-set programs for physiotherapy uses only
• Free memories
• Adjustable temperature from 0°C to 41°C
Standard accessories :
probe, probe holder, power cord, Cryo Gel, operating
manual

Kaina pasiteiravus